Pražské studio XTOPIX založili v roce 2011 Pavel a Barbora Buryškovi. Ateliér se věnuje projektům nejrůznějších měřítek od rekonstrukce domů, či brownfieldů pro kulturní účely, novostaveb škol a školek, po urbanismus a celkovou revitalizaci centrálních náměstí a rozsáhlých veřejných prostranství městských památkových zón a rezervací.  Spolupracuje se soukromými klienty stejně jako s veřejnou správou. Uznává tvůrčí dialog a příběh místa. Zaměřuje se na projekty se společenským přesahem. Prosazuje kontextuální přístup založený na lokálních zkušenostech a vazbách. Pracuje s geniem loci daného místa, historickou analýzou a participativním setkáním s místními obyvateli. Ateliér se dlouhodobě snaží propojovat výrazné umělecké osobnosti, architekty či různé instituce – kulturní a rodinné centrum Knoflík na pražském Proseku tak nedávno jako jeden z prvních projektů realizovalo mural art od umělce Michala Škapy v rámci programu Umění pro město od Galerie hlavního města Prahy. XTOPIX se podílí na dlouholeté výrazné architektonické proměně města Planá.

#pavelburyska

Pavel Buryška (1984, Ostrava) je autorizovaný architekt pohybující se na poli urbanismu, umění a designu.Studoval architekturu a územní plánování na VUT v Brně. V roce 2011 absolvoval na Fakultě architektury ČVUT v Praze s diplomním pojektem zabývajícím se integrací řeky Vltavy do organizmu města Prahy. V roce 2008 byl členem týmu holandské kanceláře Neutelings Riedijk Architects. V letech 2009 – 2011 pracoval na výzkumných projektech v rámci pražské kanceláře Jiran Kohout architekti / Centrum kvality bydlení. V roce 2011 založil společně s Barborou Buryškovou studio XTOPIX. Během vlastní praxe získal řadu ocenění v architektonicko-urbanistických soutěžích, z nichž mezi nejznámější realizace patří například nový kulturní prostor v Plané KINONEKINO. Buryška se dlouhodobě snaží propojovat výrazné umělecké osobnosti, architekty či různé instituce – komunitní centrum na pražském Proseku tak nedávno jako jeden z prvních projektů realizovalo mural art od umělce Michala Škapy v rámci programu Umění pro město od Galerie hlavního města Prahy.

#barboraburyskova

Barbora Buryšková (1985, Planá) je absolventkou ateliéru Romana Kouckého na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Studiu na ČVUT předcházelo studium na Fakultě architektury VUT v Brně a Fakultě architektury v Ljubljani. Za diplomní projekt Rezervy centra obdržela Cenu Josefa Hlávky, projekt byl nominován také na RIBA President’s Medals Student Awards. Pracovní zkušenosti získala v holandském ateliéru Neutelings Riedijk, Kuba, Pilař architekti a Jiran Kohout architekti / Centrum kvality bydlení. V roce 2011 založila společně s Pavlem Buryškou ateliér XTOPIX. Během vlastní praxe získala řadu ocenění v architektonicko-urbanistických soutěžích – z nich se realizovaly mimo jiné dva výrazné projekty, a to nový kulturní prostor v Plané KINONEKINO a novostavba mateřské škole ve Stříbře.

#kontakt

XTOPIX architekti s.r.o., Újezd 427/28, 118 00 Praha 1, Czech Republic

IČ: 03780961 DIČ: CZ03780961 Registrováno Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 236905
ID datové schránky: p62wvda
Autorizace: Ing. arch Pavel Buryška ČKA 04279

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pavel Buryška, +420 777 243 641, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Barbora Buryšková, +420 777 063 598, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

#team

Barbora Buryšková, Pavel Buryška, Lucie Lorencová, Michal Štěpař, Martin Málek, Michal Rešetár, Martin Černý,
Tereza Mirská, Pavla Francová, Anora, Blanka Drašnarová

spřátelení spolupracovníci: Simona Ledvinková

#extopix

Lukáš Landa, Pavlína Prokopová, Abhinav Goel, Peter Klinec, Zdeněk Pech, Ivo Kratochvíl, Jan Lebl, Václav Jiřík, Vladimíra Vaníková, Lucie Ráchel Dřevíkovská, Zdeňka Havlová, Alvaro Catalan, Lukáš Makovský,
Radka Kurčíková, Ondřej Fiedler, Lada Chromelová

copyright © xtopix 2024

Používáme cookies
Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom vám poskytli skvělý zážitek z webu.