Interiér bytu v Podbabě

Vše má svou přesnou roli a jasně dané místo. Jako na kajutě lodi, na kterou je radost nastoupit.
 • Název
  Interiér bytu v Podbabě
 • Místo
  Podbaba, Praha
 • Status
  realizace
 • Rok
  2017
 • Tým

  Pavel Buryška, Barbora Buryšková, Zdeněk Pech
  Spolupráce: fotografie Ondřej Tylčer

 • Investor
  Honza a Gábina
 • Velikost
  83 m2
Bytový dům s malou historií, ale velkým potenciálem. Předmětem stavebních úprav a realizace projektu interiéru je byt situovaný v 5. nadzemním podlaží bytového domu pocházejícího z let 2004 až 2006. Základní dispoziční schéma bytu zůstává po rekonstrukci zachováno. Vstupní část bytu se nachází v samotném středu jednotky, ze které je umožněn vstup do první i druhé koupelny, obývacího pokoje s kuchyňským koutem, ložnice a do dětského pokoje. Ložnice a dětský pokoj jsou orientované na západ, obývací pokoj na východ. Koupelny nemají okna. Tmu, která je pro ně přirozená, nepopíráme, spíše umocňujeme a zdůrazňujeme.
Povrchy stěn obou koupelen pokrývá betonová stěrka stejného odstínu jako podlaha. Prostor je doplněn minimalistickými skleněnými prvky. Přebroušením ošetřujeme stávající dřevěné podlahy. Vstupní halu doplňujeme dřevěnou plovoucí podlahou ve stejném odstínu, jako má podlaha v obývacím pokoji, ložnici a dětském pokoji. Byt spojuje jednotící bílá linie atypického autorského nábytku. Kuchyňský prostor nabízí zapuštěnou dřevěnou lavici a jakési okénko s integrovanou knihovnou pro umístění rodinného gauče. Tento vložený objem zmenšuje měřítko této části obývacího pokoje a vytváří specifické místo v rámci dispozice bytu. Vše má svou přesnou roli a jasně dané místo. Jako na kajutě lodi, na kterou je radost nastoupit.

copyright © xtopix 2023

Používáme cookies
Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom vám poskytli skvělý zážitek z webu.