Byt s mapou

Nástěnná malba zobrazuje prolnutí mapy milovaného New Yorku a rodného Kladna. Klientka vybrala nejmilejší místa z obou měst a výsledkem je přenesená mentální mapa, která vás nakonec vždy dovede až domů.

 • Název

  Byt s mapou

 • Místo
  Veleslavín, Praha
 • Status
  realizace
 • Rok
  2012
 • Tým
  Pavel Buryška, Barbora Buryšková
 • Investor
  Markéta
 • Velikost

  71 m²

Na začátku byla chodba. Centrální vstupní hala dělila dispozici bytu schematicky na klidovou část, tedy ložnici, a část společenskou, tedy obývací pokoj propojený s kuchyní. Jednoznačnou orientaci prostoru jsme chtěli umocnit. Odbourali jsme proto zdi mezi kuchyní a halou. Prostor se zpřehlednil, funkce jednotlivých částí bytu jsou najednou čitelné a srozumitelné. Oddělení vstupní a pobytové části bytu naznačujeme pouze nábytkovým modulem, který svým členitým tvarem částečně kopíruje původní stopu dělící příčky. Jindy tmavá vstupní hala se tak stává rovnocennou součástí příjemného prostoru bytu a nehledě na své hluboké umístění se otevírá přirozenému světlu. Světlo na konci chodby.
Hluboká dispozice bytu definuje naše zacházení s barevností prostor. Snažíme se udržet světlost a volíme světlé odstíny v kontrastu tyrkysových akcentů. Nejsilnějším místem, které na sebe poutá pozornost, je nástěnná malba připravená na míru klientce. Prolínají se na ní mapa milovaného New Yorku a rodného Kladna. Klientka vybrala nejmilejší místa z obou měst a výsledkem je přenesená mentální mapa, která slouží jako unikátní výrazné pozadí knihovny přejímající svými šikmými poličkami geometrii kolmých bloků Manhattanu. Mapa, která vás nakonec vždy dovede až domů.

copyright © xtopix 2023

Používáme cookies
Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom vám poskytli skvělý zážitek z webu.