Obytný soubor Mezi valy

Snažíme se o měřítkovou útulnost a výškovou rozmanitost. Tvoříme domov na hranici mezi městem a venkovem. Mezi veřejným a soukromým.

 • Název

  Obytný soubor Mezi valy

 • Místo
  Modřany, Praha
 • Status
  studie
 • Rok
  2012
 • Tým
  Pavel Buryška, Barbora Buryšková
  Spolupráce: Jan Karásek
 • Investor
  Karlín Group, s.r.o.
 • Velikost

  51 869 m², 310 bytových jednotek

Město a předměstí poskytují různé podmínky k životu. Na jedné straně anonymní městský život plný zábavy a kulturních a společenských aktivit nebo všudypřítomná vybavenost s bezkolizní dopravní dostupností. Na straně druhé klidné a bezpečné rodinné prostředí na dosah přírody s pevnými sousedskými vztahy. Život uvnitř městského bloku plného ruchu a nežádoucího hluku. A nebo bydlení v prostorném rodinném domě s vlastní zahradou. Město a vesnice jako dvě opozita téhož – spokojeného života ať už kdekoliv. Někdy se ale podaří najít skvělou kombinaci všeho zmíněného.
Obytný soubor MEZI VALY nacházející se na území městské části Praha-Modřany by takové bydlení bez kompromisů přinést mohl. Vlastní území nabízí pestré spektrum typologie bydlení od řadových domů se zahradou a vlastní garáží po pavlačové a standardní bytové domy. Návrh projektu člení hmoty souboru tak, aby vznikaly prostory s různou mírou otevřenosti a soukromí od plně veřejných zálivů obohacující jinak bezduché prostory ulice Mezi vodami, přes pojízdné ulice a uličky, poloveřejnou vnitřní zahradu vnitrobloku, až po soukromé zahrádky řadových rodinných domů. Pozemek je obklíčený železniční a tramvajovou tratí stejně jako vysokorychlostní komunikací – stavební clony a pavlače, proto navrhujeme tak, aby zabránily pronikání nepříjemného hluku z okolí. Hmoty vnitřních bytových domů zkracují nepříjemně dlouhé průhledy. Snažíme se o měřítkovou útulnost a výškovou rozmanitost. Tvoříme domov na hranici mezi městem a venkovem. Mezi veřejným a soukromým. Mezi valy.

Obvod chrání vnitřní prostor před negativními vlivy okolí.

Hmoty vnitřních bytových domů zkracují nepříjemně dlouhé průhledy.

Výhled za val se přes nižší domy nabízí i těm nejvzdálenějším.

půdorys 1.PP

půdorys 1.NP

půdorys 2.NP

půdorys 3.NP

půdorys 4.NP

půdorys 5.NP

půdorys 6.NP

copyright © xtopix 2023

Používáme cookies
Soubory cookie používáme k analýze údajů o našich návštěvnících, ke zlepšení našich webových stránek, zobrazení personalizovaného obsahu a k tomu, abychom vám poskytli skvělý zážitek z webu.