1
NÁZEV: Mezidomí/festival veřejného prostoru 
ROK: 2013 
ADRESA: Ostrava, Masarykovo náměstí / 49.835656, 18.292657 
KLIENT: - 
PROGRAM: festival 
STATUS: Realizace 
NÁKLADY: 50.000,- Kč  
TÝM MEZIDOMÍ: Iveta Černá , Pavel Buryška, Barbora Mikitová 
Alexandra Špoková, Lukáš Výtisk, Zuzana Hartlová,
Ondřej Lipenský, Andrea Jašková 

.
Prostor vně domu, za stěnou, mezi domy… jakýkoliv prostor mimo váš příbytek nebo jiný objekt, je mezidomí. Mezidomí je pocit z okolního prostoru. Představte si, že váš rodinný domek je vlastně ložnice, a když projdete vchodem ven, na vzduch, ocitnete se v obýváku všech lidí na světě – ve společné místnosti, která jen rozšiřuje vaši domácnost o plochy takřka neomezených kapacit! 
Mezidomí je ulice, náměstí, ale třeba i les. Je to prostor, o který se musíme společně starat, abychom pochopili, že ho můžeme společně i využívat. Mezidomí nerozlišuje lidi podle národnosti ani sociální situace. Je to prostor sdílený všemi.
Ve městech najdeme mnoho míst, která nefungují. Často však není chyba pouze v samotném místě a jeho architektuře, ale i v lidech, kteří ho neumí používat. Možná jim to nikdo neřekl ani neukázal, možná mají strach a stydí se před ostatními. Festival Mezidomí v rámci svého programu představil množství jednoduchých aktivit, které mohou oživit prázdná místa ve městě. Samotný festival, jehož centrem se stal dlouhý stůl uprostřed náměstí, je pak jednou z takových aktivit. Přijměte naše pozvání ke společnému stolu!
.   
TITUKA1
0
12
13
14
15
16
17
18
19
110