001
NÁZEV: Interiér bytu ve Strašnicích 
ROK: 2012 
ADRESA: Praha-Strašnice 
KLIENT: - 
PROGRAM: Bydlení 
STATUS: Realizace 
NÁKLADY: - 
VELIKOST: 47 m2  
FOTO: Visual interpreter .

Odchýlení se od zajetého standardu dřevěných podlah a bílých kuchyní charakterizuje primární tendenci koncepce interiéru bytu v novostavbě v pražských Strašnicích. Na jedné straně svou otevřeností slunci (skrze velkorysé balkóny) byt jistě ve své kategorii předčí podobné obytné prostory. Na druhé straně se ovšem projevuje zcela typově. Chodbička, koupelna s WC, pokoj, do kterého se musí vejít kuchyň, jídelna i obývací prostor, další, srovnatelně velký pokoj ložnice a šatna. Vysoké členění tak malého prostoru, který může být optimálně využíván jedním až dvěma lidmi, celek rozbíjí za rouškou čitelnosti provozu.
Provázanost, plynulost a jednotu se do prostoru snaží vnést jednoduché materiálové a barevné pojetí povrchů. Intenzivní selekcí padla volba na světlou jarní žlutou. Barvu, která se projevuje na podlaze a vestavném nábytku. Určité splynutí zabraňuje jinak přílišnému kontrastu prvků, který v tak malém prostoru není žádoucí. Naopak podtržení prostorové kontinuity dodá dojem uvolněnosti a svobody.
Úspornost se dále promítá v homogenním uzpůsobení vestavného nábytku. Ten do sebe integruje maximum funkcí a úložného prostoru, čímž zbavuje zbytek bytu od zatížení jiným nezbytným vybavením.  
02 titulka
003 a
003 b
004
005
006
007
008
009
010
011
012